Medlem Mitt konto | Min profil | Medlemmar | Logga ut

Välkommen till oss!

Du är inloggad som medlem!


Kävlinge Fotoklubb är en ideell och partipolitiskt obunden föreningen för fotointresserade. Föreningens verksamhet och mål är att under trevliga och kamratliga former verka för den fotografiska konsten genom att stimulera medlemmarnas fotografiska intresse.

Föreningsnytt!

Vi har beviljats kommunalt bidrag på 30 000:- för 2021. Detta är en underbar nyhet. Läs mer under medlemsnytt!


Föreningen verksamhet skall omfatta: Utbildning och kursverksamhet, bildvisning och utställningar, föreläsningsverksamhet samt utbyte med andra fotoklubbar.

Medlemsnytt!

Covid-19 ställer till det lite med våra fototräffar. Men nu måste vi trotsa vädret och försöka leva som vanligt under 2021. Våra torsdagsträffar blir av under hela 2021. Men vi kommer att köra dessa utomhus. Tills pandemin är över!


… förståelse för bild komposition är viktigare än vilken kamera du har som medlem av Kävlinge Fotoklubb …

… det finns inte något dåligt väder för att fotografera, bara ta fram regnkläder och regnskydd och sedan ut och fotografera …